Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Audi TT
1.8T Roadster
“Audi TT cabriolet med stark bensinmotor på 180hk. Detta är en bil med flera tekniska anmärkningar och vi uppmanar dig att noga ta del av all text och anmärkningsbilder för att få en klar bild av bilens skick.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Plast detalj i motorrum skadad, Oljeläckage, Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs 2024-05-25 Brister: 2 FÄRDBROMS BROMSKRAFTFÖRDELNING (1.2.1) ANDRA AXELN PÅ FORDONET BROMSVERKAN OJÄMN
Bromsar
Vibrerar vid inbromsning
Teknik & utrustning
Elhiss vänster fram, kärvar, Elhiss höger fram, kärvar, Instrumentpanel pixelfel, Cab ur funktion, Baklucka går ej att öppna
Kaross
Flertal lackskador, rostangrepp och bucklor/dörruppslag, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Fälgar på bilen kantstötta
Interiör
Invändigt flertal repor, fläckar och märken, Dålig lukt
Däck
Odubbade vinterdäck
(Monterade)
7 mm
8 mm
7 mm
8 mm
16" Alu.fälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Bluetooth
Trådlös uppkoppling mot mobila enheter
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Radio
Radiospelare
Urkopplingsbar passagerarairbag
Möjlighet att koppla till och från airbagen på passagerarsidan
Antisladdsystem
Ett system som känner av om bilen håller på att sladda. Genom att bromsa enskilda hjul stabiliseras bilen och sladden förhindras, även kallat ESP.
AUX-ingång
Stereoinkoppling av mobil enhet
Farthållare
Elektroniskt system som håller inprogrammerad hastighet
Klimatanläggning
Luftkonditionering med möjlighet till automatisk temperaturinställning
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
Dela
7199237
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.