Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Citroen C-Zero
(64hk)
“En Citroen C-Zero från 2014 med automat och elmotor. Utrustad med bland annat assistanssystem. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän juni nästa år.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Bromsar
Teknik & utrustning
Radiokod saknas, Kupéfläkt, missljud, Torkarblad utslitna fram, Torkarblad bak utslitet, Ratt står snett
Kaross
Spår efter tidigare dekor, Flertal bucklor/dörruppslag, Flertal lackskador, Olika fabrikat på extradäck
Interiör
Invändigt några repor, fläckar och märken, Innertak skadad.Insynsskydd medföljer ej
Däck
Sommardäck
(Monterade)
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
14" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Odubbade vinterdäck
5 mm
7 mm
5 mm
7 mm
15" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Kvdbil miljöbil
En snällare bilaffär för miljön.
Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:
Assistanssystem
Uppkopplade tjänster för att exempelvis kontrollera din bil på distans med hjälp av en mobilapp
Elhiss bak
Elektroniska fönsterhissar bak
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elinfällbara speglar
Speglar som fälls in automatiskt när bilen låses eller manuellt via knapp
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Isofix bak
Fästsystem för bilbarnstolar enligt internationell standard, även kallat Isofix
Klimatanläggning
Luftkonditionering med möjlighet till automatisk temperaturinställning
Motorvärmare
MOTORVARMARE_DESCRIPTION
Radio
Radiospelare
USB-ingång
Inkoppling av mobil enhet via USB-kontakt
Antisladdsystem
Ett system som känner av om bilen håller på att sladda. Genom att bromsa enskilda hjul stabiliseras bilen och sladden förhindras, även kallat ESP.
Dela
7202187
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.