Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Ford C-Max
1.5 TDCi
“Ford C-Max från 2015 är en familjevänlig och bränsleeffektiv MPV som erbjuder en rymlig och bekväm interiör, perfekt för vardagens äventyr. Dess dynamiska körning och innovativa teknik garanterar en säker och njutbar upplevelse, oavsett destination.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Oljeläckage, mindre, ej lokaliserat
Bromsar
Teknik & utrustning
Missljud från AC, Ac fungerar men kyler dåligt, Hjulvibrationer.Rostkant på bromsskivor bak
Kaross
Spricka i bakljus höger sida, Spricka i bakljus vänster sida, Vänster bakljus kondens, Spår efter tidigare dekor, Fåtal lackskador, rostangrepp, stenskott, dörruppslag och repor, Däckpar fram, snedslitna
Interiör
Invändigt fåtal repor, fläckar och märken, Spår av tidigare utrustning
Däck
Sommardäck
(Monterade)
3 mm
5 mm
3 mm
5 mm
16" Plåtfälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Dubbade vinterdäck
8 mm
3 mm
7 mm
3 mm
16" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Antisladdsystem
Ett system som känner av om bilen håller på att sladda. Genom att bromsa enskilda hjul stabiliseras bilen och sladden förhindras, även kallat ESP.
CD-Stereo
Spelare för CD-skivor
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Eluppvärmd vindruta
Vindruta med (nästan) osynliga värmeslingor som snabbt avlägsnar is eller imma
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Isofix bak
Fästsystem för bilbarnstolar enligt internationell standard, även kallat Isofix
Radio
Radiospelare
Start/Stop-funktion
Automatisk på och avstängning av motor vid exempelvis trafikljus
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
AC
Luftkonditionering utan möjlighet till automatisk temperaturinställning
Dela
7199607
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.