Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Volkswagen Polo
1.2 TSI 5-dörrar 90hk, Låga mil + Vinterdäck
“En från med None. Standardutrustad.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Bromsar
Bromsskivor bak rostiga
Teknik & utrustning
Fälglåsnyckel, saknas
Kaross
Flertal lackskador, Flertal bucklor/dörruppslag, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljerKarosskada bakstöt
Interiör
Invändigt några repor, fläckar och märken
Däck
Sommardäck
(Monterade)
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
15" Utan fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Köp till vinterdäck
Vi erbjuder nya och begagnade vinterdäck till förmånliga priser! Vårt kundcenter hjälper dig när du slutför köpet.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket: Låga mil + Vinterdäck
Antisladdsystem
Ett system som känner av om bilen håller på att sladda. Genom att bromsa enskilda hjul stabiliseras bilen och sladden förhindras, även kallat ESP.
Autobroms
Automatisk inbromsning vid lägre hastigheter för mötande fordon och hinder framför bilen (City Safety)
Bluetooth
Trådlös uppkoppling mot mobila enheter
CD-Stereo
Spelare för CD-skivor
Elhiss bak
Elektroniska fönsterhissar bak
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Isofix bak
Fästsystem för bilbarnstolar enligt internationell standard, även kallat Isofix
Radio
Radiospelare
Start/Stop-funktion
Automatisk på och avstängning av motor vid exempelvis trafikljus
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
Urkopplingsbar passagerarairbag
Möjlighet att koppla till och från airbagen på passagerarsidan
USB-ingång
Inkoppling av mobil enhet via USB-kontakt
AC
Luftkonditionering utan möjlighet till automatisk temperaturinställning
Dela
7202941
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.