Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Saab 9-3
1.8t SportSedan, Linear
“En Saab 9-3 från 2004 med automat och bensinmotor.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Spolarvätskebehållare, Lock skadat/saknas, Oljeläckage, Slår i växel när man växlar från P till D
Bromsar
Vibrerar vid inbromsning, Bromsskivor fram och bak rostskadade, bör bytas
Teknik & utrustning
Nyckel/ar, skadad, Krängningshämmare fram glappn båda sidor, Skyddsplåt vid avgassystem, fastsättning lös, Avgassystem, nät flexiböj skadat/fransar, Avgassystem bristfällig fastsättning, Missljud hjullager Fram, Missljud framvagn ej lokaliserat, Missljud bakvagn ej lokaliserat, Styrled vänster yttre, glapp, Höger framdörr måste låsa och låsas upp inifrån Kylare skadad
Kaross
Karosskada vänster sidospegel, Missljud/kärvar vid öppning/stängning vänster framdörr, Gummilist skadad , Gummilist skadad höger bakdörr, Vänster bakljus, småsprickor, Flertal rostangrepp, lackskador, stenskott, dörruppslag och repor, Spår efter tidigare dekor, Bilen är matt i lacken, Plastkåpa under bil saknas, Vänster backspegel glas sitter löst Olika fälgar sitter på bil, Flertal karosskador, Dubb saknas på vinterdäck, Däckpar fram, snedslitna, Däckpar bak, snedslitna, Torrsprickor i 4 däck
Interiör
Invändigt flertal repor, fläckar och märken, Ratten är sliten, Klädsel skadad fram höger, Klädsel skadad fram vänster.Insynsskydd medföljer ej
Däck
Dubbade vinterdäck
(Monterade)
4 mm
0 mm
2 mm
0 mm
15" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket: Linear
Antisladdsystem
Ett system som känner av om bilen håller på att sladda. Genom att bromsa enskilda hjul stabiliseras bilen och sladden förhindras, även kallat ESP.
CD-Stereo
Spelare för CD-skivor
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Elstol förarplats
Elektronisk ställbar förarstol
Farthållare
Elektroniskt system som håller inprogrammerad hastighet
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Isofix bak
Fästsystem för bilbarnstolar enligt internationell standard, även kallat Isofix
Parkeringssensorer bak
Sensorer på stötfångare baktill som varnar för hinder bakom bilen
Radio
Radiospelare
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
AC
Luftkonditionering utan möjlighet till automatisk temperaturinställning
Dela
7199705
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.